شهرهای توریستی دنیا، جاذبه های گردشگری جهان،سومین شهر توریستی جهان

در تمام دنیا شهرهای بسیاری وجود دارد که می تواند مناسب برای توریست ها و گردشگران باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از شهرهای توریستی دنیا را به شما معرفی کنید. تمام این شهرها دارای رتبه ها و تعداد بالایی از توریست را هر ساله به خود اختصاص می دهند.

شهرهای توریستی دنیا

ماکائو، بندر آزاد توریستی چین

ماکائو در سال های پیش در دست کشور پرتغال قرار داشت. می توان گفت که ماکائو در واقع یک شبه جزیره می باشد و دارای جمعیتی نزدیک به 625 هزار نفر است. مساحت این شهر حدود 31 کیلومتر می باشد. در ماکائو بیشتر افراد دارای نژاد چینی هستند. این مقدار نزدیک به 95 درصد می باشند. 5% مابقی دورگه می باشند. یعنی هم چینی هستند و هم پرتغالی. دین اکثر کسانی که در ماکائو زندگی می کنند بودایی است و مابقی آنها 35 درصد هیچ دینی ندارند  و 15 درصد آنها کاتولیک هستند. بیشترین تعداد کازینو در این شهر واقع شده است که در تمام دنیا در رتبه اول در این زمینه  می باشد.

شهرهای توریستی دنیا

آتن، پایتخت کشور یونان

آتن یکی از شهرهای توریستی دنیا می باشد که هر ساله توریست های زیادی برای دیدن این شهر به یونان سفر می کنند. آتن پایتخت یونان به حساب می آید. این شهر توریستی جمعیت بسیار زیادی دارد. به طوری که دارای جمعیتی 3،120،000 نفری می باشد. این شهر فاصله بسیار کمی با خلیج سالونیک نیز دارد. قدمت این شهر به 3 هزار سال پیش بر می گردد. دانشمندان و افراد مشهور زیادی در این شهر به دنیا آمده اند. از جمله آنها دموستون، سقراط، ارسطو و همچنین افلاطون می باشد. این شهر دارای طبیعیت بسیار زیبا می باشد. اگر به دنبال بهترین شهر توریستی هستید آتن می تواند پیشنهاد خوبی برای شما باشد.

شهرهای توریستی دنیا

بارسلون اسپانیا

یکی دیگر از شهرهای توریستی دنیا بارسلون می باشد که در کشور اسپانیا قرار دارد. این شهر پایتخت کشور اسپانیا می باشد. این شهر برای تجارت، هنر، آموزش، سرگرمی  و بسیاری از چیزهای دیگر نیز مناسب می باشد. با اهمیت ترین بندرهای اروپا در این شهر قرار دارد. این شهر از نظر جذب توریست و گردشگر در تمام جهان دارای رتبه 12 می باشد. این تعداد بیش از پنج میلیون توریست در سال است.

شهرهای توریستی دنیا

هنگ کنگ چین

شهر هنگ کنگ یکی از شهرهای زیبای کشور چین می باشد. این شهر در نزدیکی رودخانه مروارید چین قرار گرفته است و دارای جاذبه های توریستی و گردشگری بسیاری می باشد. همچنین این شهر از قسمت جنوبی اش با دریای چین نیز دارای مرزی مشترک می باشد. در این شهر حدود 94 درصد دارای نژاد چینی می باشند. یکی از بهترین جاهای دیدنی این شهر قلعه ویکتوریا می باشد که در نوع خود بی نظیر است. می توان این شهر را در لیست بهترین شهرهای توریستی دنیا قرار داد. 

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید