چه حیواناتی خانگی هستند

از گذشته تا کنون رابطه قوی میان انسان‌ها و حیوانات خانگی وجود داشته است. حیوانات خانگی احتیاج به محبت و مواظبت دارند و انسان‌ها هم به همدم احتیاج دارند. این احتیاج دو طرفه سبب به وجود آمدن رابطه مطلوب بین حیوانات خانگی و انسان ها گردیده است. نگهداری و مراقبت از حیوانات خانگی همراه با تعهد طولانی‌مدت و مسئولیت پذیری می باشد. در این مطلب سعی کردیم تعدادی از حیوانات خانگی را که برای کودکان و بزرگسالان مطلوب می باشند ذکر کنیم.

  • موش خرما

موش‌ خرما از باانرژی‌ترین و جذاب ترین حیوانات خانگی می باشند. در حقیقت کنجکاوی آنها زیاد می باشد و گاهی اوقات این ویژگی موجب مسئولیت پذیری بیشتر صاحب آن می گردد. موش خرما یک حیوان خانگی کوچک می باشد که باهوش و اجتماعی است و بین 6 تا 13 سال عمر می نماید. موش خرما برای خانواده‌هایی مطلوب است که فرزندان بزگتر از 12 سال دارند.

  • جوجه تیغی

جوجه تیغی حیوانی می باشد که پشت آن‌‌ها دارای خارهای تیز به منظور دفاع از خود در مقابل شکارچیان می باشد. در دید نخست محافظت از این حیوان خانگی که با کودکان شما همبازی شوند غیرممکن به نظر می آید. اما در حقیقت این حیوانات اصلا برای کودکان خطر ایجاد نمی کنند و در شرایط عادی بسیار خجالتی می باشند. آنها حالت تهاجمی ندارند و حمله نمی‌کنند و از تیغ‌های‌شان فقط به منظور مراقبت از خود استفاده می نمایند. طول عمر این حیوانات 3 تا 8 سال است.

  • خرگوش

شانه کردن موها و کوتاه کردن ناخن‌ها به صورت هفتگی از بااهمیت ترین شرایط برای مراقبت از خرگوش می باشد. خرگوش‌ها به طور حدودی 60 گونه نژاد با رنگ ها و سایزهای گوناگون دارند. همبازی بودن کودکان با خرگوش زیرنظر والدین، کار مناسبی می باشد. طول عمر آنها بین 8 تا 12 سال می باشد. همچنین مکان نگهداری خرگوش باید مرتب باشد و علف در غذای آنها وجود داشته باشد.

  • همستر

همستر یکی از حیوانات خانگی کوچک می باشد که سریع تولیدمثل می نماید. همستر یک حیوان خانگی کوچک، قشنگ و خزدار می باشد که قیمت ارزانی دارد و در قفس نگهداری می شود. محافظت از آنها راحت می باشد. قفس آنها باید مرتب تمیز شود و تغذیه آنها غلات تازه، آجیل و ذرت می باشد. همچنین طول عمر همستر 2 تا 3 سال می باشد.

  • گربه

گربه‌ مانند سگ‌ از جمله حیوانات خانگی اجتماعی می باشند. گربه ها دارای نژادهای گوناگونی مثل گربه ایرانی، عروسکی، اسکاتلندی، پلنگی و هندی (گربه سیاه رنگ براق) می باشند. طول عمر گربه بین 12 تا 15 سال است و باید به منظور محافظت از آنها مراقبت های بهداشتی و واکسیناسیون صورت گیرد. 

  • طوطی

طوطی‌ها برعکس بقیه حیوانات خانگی از دو پا برخوردار می باشند. طوطی‌ها حراف، رنگارنگ و شاد می باشندو از جمله حیوانات احساساتی هستند. صدها نوع طوطی در جهان موجود است. رعایت رژیم غذایی برای طوطی راحت و لازم می باشد. توانایی در صحبت کردن ، ایجاد سر و صدا و اخلاق طوطی به نژاد آن وابسته می باشد. به منظور نگهداری از طوطی باید قفس آن را مرتب کرد. همچنین طول عمر طوطی بین 5 تا 100 سال می باشد.

  • سگ

قطعا یکی از بهترین گزینه ها برای حیوان خانگی سگ می باشد. سگ‌ها با وفا و دوست‌داشتنی می باشند و قدرت یادگیری زیادی دارند. محافظت از سگ‌ها، کار راحتی می باشد. مراقبت‌های بهداشتی و واکسیناسیون آنها باید صورت گیرد و طول عمر آنها بین 10 تا 15 سال می باشد.

  • لاک پشت

لاک‌پشت از جمله حیوان خانگی آرام و ساکت می باشد که در مقایسه با سایر حیوانات خانگی عمر طولانی تری دارد و مراقیت از آنها راحت می باشد. انتخاب خانه و غذای مطلوب بر اساس سایز و نژاد لاک‌پشت از جمله شرایط نگداری لاک پشت است. طول عمر آنها بین 30 تا 40 سال است و لاک پشت‌های دریایی بالای 80 سال عمر می کنند.

  • سنجاب

سنجاب از جمله حیوانات خانگی جذاب می باشد. مناسب تر است که از زمان شروع تولد مراقبت از سنجاب را بر عهده بگیرید زیرا در صورتی که به درستی تربیت شوند بسیار مناسب و عالی می باشند. آنها داخل قفس و یا به صورت آزاد در خانه نگداری می شوند و طول عمر آنها بین 4 تا 7 سال است. تغذیه آنها آجیل یا تنقلات می باشد.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید