بهترین آموزشگاه زبان ترکی استانبولی در تهران-بهترین مؤسسه زبان ترکی استانبولی

بهترین آموزشگاه زبان ترکی استانبولی در تهران

زبان ترکی جزئی از خانواده زبان های اوغوز Oghuz به شمار می رود. بیش از ۱۵۰ میلوین نفر در جهان به زبان اوغوز صحبت می کنند. زبان های ترکی استانبولی و زبان ترکی آذری از زیر گروه های اصلی آن می باشند و زبان هایی مانند ترکمنی، ازبکی، قشقایی، افشاری، ستقری از زیرمجموعه های کوچک آن هستند.

استفاده از زبان ترکی استانبولی حتی تا بخش هایی از فلات مرکزی آسیا و شرق اروپا در جریان است اما بخش وسیعی از افراد ترک زبان در کشور ترکیه هستند.

زبان ترکی استانبولی هم مانند هر زبان دیگری دچار تغییرات و تاثیر پذیری از زبان های دیگر شده است. به ویژه از دو زبان عربی و فارسی در قرن ها پیش و زبان فرانسه در قرن های اخیر بسیار تاثیر پذیرفته است. همین امر باعث شده که فراگیری زبان ترکی استانبولی برای فارسی زبان ها کمی آسان تر شود و همچنین افراد ترک زبان نیز می توانند ارتباط بهتری را با زبان فارسی بگیرند.

هرچند تعداد کسانی که به زبان آذری در ایران تکلم می‌کنند بسیار است ولی این امر برای فهمیدین ترکی استانبولی کافی نمی باشد و به همین خاطر تعداد کثیری از متقضیان، ترک‌زبانان ایران هستند که قصد یادگیری ترکی استانبولی را دارند.

با این حال لازم به ذکر است که فراگیری زبان ترکی استانبولی به ویژه در بین ایرانی ها، به هردلیلی (توریستی، کار، علاقه مندی و..) یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

حال اگر تمایل به یادگیری زبان ترکی دارید ما در این بخش شما را با یکی از بهترین آموزشگاه های زبان ترکی استانبولی در تهران آشنا می سازیم.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید