چه داروی گیاهی برای لاغری خوبه-چه دارویی زود لاغر می کند

چه داروی گیاهی برای لاغری خوبه

لاغری و کمبود وزن

یکی از مشکلاتی که برای بعضی افراد ناراحتی هایی به وجود می آورد کمبود وزن می باشد، به همان اندازه که چاقی سلامت انسان را به خطر می اندازد لاغری بیش از حد هم باعث پیدایش مشکلاتی برای سلامت انسان می شود. تناسب و زیبایی اندام به طور زیادی بر جذابیت و افزایش اعتماد به نفس تأثیر گذار است به طوری که لاغری و کمبود وزن اغلب موجب آزردگی و حتی خجالت در بعضی از افراد خصوصا آقایان می شود. 

دلایل متعددی برای کمبود وزن و لاغری وجود دارند اما ما در اینجا به ذکر دو علل اصلی آن می پردازیم:

  • زیاد بودن سرعت متابولیزم بدن
  • عدم توانایی دستگاه گوارش در هضم و جذب کامل مواد غذایی


سرعت متابولیزم بدن:

سرعت متابولیسم بدن به پر کار یا کم کار بودن غدد تعیین کننده سرعت متابولیزم بدن بستگی دارد. اگر این غدد پر کار باشند سرعت متابولیزم بدن سریع(Fast Oxidizer) و اگر کم کار باشند، سرعت متابولیزم بدن کند(Slow Oxidizer) خواهد بود.

افرادی که سرعت متابولیزم بدنشان سریع می باشد، قسمت اصلی از مواد غذایی خیلی زود وسریع به انرژی تبدیل می گردد و بدن تمایلی به تبدیل مواد غذایی به چربی و ذخیره آن ها ندارد و در نتیجه فرد در چاق شدن و افزایش وزن دچار مشکل می شود، این افراد، بسیار فعال و پرکار بوده و خواب و استراحتشان کم است که به طور تقریبی بخش اعظم انرژی بدست آمده از تغذیه آن ها جهت انجام فعالیت های بدنی، فکری، جنسی و غیره صرف می گردد. با ادامه این روند بدن مجور است جهت تولید انرژی بیشتر به مصرف ذخایر مواد معدنی و ویتامین های خود بپردازد که به تدریج افزون بر لاغری مشکلاتی از قبیل تخریب دندان ها، پوست، مو و غیره نیز پدید می آیند.

در آزمایش خون این افراد به طور معمول مقدار هورمون های غده تیروئید (T3, T4, TSH) بیش از حد نرمال می باشد و آن ها دچار پر کاری غده تیروئید می باشند.


مشکلات دستگاه گوارش:

برخی از افراد لاغر دستگاه گوارششان توانایی هضم و جذب کامل مواد غذایی را ندارد، در واقع تولید آنزیم های گوارشی توسط کبد و لوزالمعده(پانکراس) به اندازه کافی نمی باشد که دلیل عمده آن، کم بودن بعضی از مواد معدنی و ویتامین ها از قبیل آ، ب، ث، ای، منیزیم، روی، منگنز و غیره می باشد. این ها ویتامین هایی هستند که سیستم گوارش جهت تولید آنزیم ها از آن ها بهره می برد، به این مواد کوانزیم می گویند. در برخی موارد نیز زیاد شدن بعضی از مواد معدنی مثل آهن و مس موجب اختلال در فعالیت دستگاه گوارش می گردد که کاهش تولید آنزیم های گوارشی، عدم هضم و جذب کامل مواد غذایی و حتی بروز سایر مشکلات از قبیل یبوست، بی اشتهایی و غیره را در پی خواهد داشت و مانع چاق شدن می گردد.

این افراد معمولا سرعت متابولیزم بدنشان کند بوده و کم توان و کم انرژی هستند. که در آزمایش خونشان مقدار هورمون های غده تیروئید در حد طبیعی می باشد،ولی فاکتورهای مربوط به فعالیت غدد فوق کلیوی پایین تر از حد نرمال است به بیان دیگر این افراد گرفتار کم کاری غدد فوق کلیوی(آدرنال) می باشند.

افراد دارای کمبود وزن ضعیف تر می باشند و احتمال گرفتاری به بیماری های مختلف در آن ها بالا می باشد. در صورتی که با مقداری غذا خوردن می توانند به وزن دلخواهشان برسند. در این مقاله بهترین موادی که برای چاق شدن می توانید مصرف کنید را به شما معرفی می کنیم.

مواد غذایی برای چاق شدن

گردو
گردو با دارا بودن مقدار بسیاری امگا3 از بیماری های مختلف در بدن شما جلوگیری می نماید. یکی از آجیل هایی است که به شما یاری می رساند تا خیلی سریع و طبیعی چاق شوید.

Image result for ‫گردو‬‎

شیر پرچرب
شیر به تنهایی قادر است تعداد زیادی از بیماری های بدن را از بین ببرد اما اغلب پزشکان نوع کم چرب آن را توصیه می کنند ولی برای کسانی که تمایل به چاقی دارند شیر پرچرب گزینه مناسبی می باشد.


Image result for ‫شیر پر چرب‬‎

نارگیل
نارگیل یکی از بهترین میوه هایی است که می توانید از آن استفاده کنید. آب نارگیل دارای مواد مغذی بی شماری است و کالری بالایی دارد که می تواند به شما در ازایش وزن کمک کند.

Image result for ‫نارگیل‬‎

موز
موز میوه ای است که دارای کربوهیدارات سالم می باشد. این میوه تأمین کننده انرژی بسیار خوبی می باشد و در درمان لاغری تأثیر گذار است.

Image result for ‫موز‬‎


دانه های مغذی
دانه های مغذی از قبیل تخم کتان، دانه هندوانه، شاه دانه و کنجد دارای اسیدهای چرب مفیدی برای بدن هستند و در درمان لاغری و چاق شدن نقش بسزایی دارند.

Image result for ‫دانه های مغذی‬‎


بادام
بادام سرشار از ویتامین های مختلف و همچنین مبارز بیماری های عصبی می باشد که به افراد لاغر کمک به سزایی می کند.

Image result for ‫بادام‬‎


روغن زیتون
توصیه اغلب پزشکان استفاده از این روغن می باشد این روغن نه تنها به شما در چاق شدن کمک می رساند بلکه از بیماری های قلب و عروقی نیز پیشگری می کند.

Image result for ‫روغن زیتون‬‎


سیب زمینی
سیب زمینی منبع عظیمی از کربوهیدارات ها و مواد مغذی می باشد که البته به طور پیوسته به عنوان یک ماده چاق کننده از آن نام برده می گردد.

Image result for ‫سیب زمینی‬‎


لوبیا
لوبیا حاوی پروتئین است و با کالری زیادی که داراست قادر است انرژی شما را برای کارهای سخت تامین نماید و همچنین به شما در چاق شدن نیز کمک به سزایی می کند.

Image result for ‫لوبیا‬‎


موجودات دریایی
ماهی های آزاد و تن و همچنین میگو از جمله مواد دیگری می باشد که دارای مواد مغذی مختلف مثل امگا3 هستند. این مواد همچنین به شما در داشتن بدنی سالم و چاق نیز کمک می کنند.

Image result for ‫آبزیان خوراکی‬‎

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید