آدرس و شماره تلفن بیمارستان روزبه در تهران - بیمارستان دولتی بیماران اعصاب و روان در تهران

آدرس و شماره تلفن بیمارستان روزبه در تهران

درباره ی بیمارستان روزبه

در سال ۱۳۱۹ بیمارستان شماره یک شهرداری به دانشکده پزشکی تهران پیوست و نام  آن را بیمارستان روزبه نهادند.در کنار آن ساختمان تیمارستانی بود که در اختیار شهرداری بود.

بیمارستان در آن هنگام دارای بخش های زیر بود:

بخش جراحی، بخش بیماریهای مغز و پی، درمانگاه جراحی و داروخانه.

درسال ۱۳۴۴ بخش جراحی متوقف گشت و جایگزین آن بخش پزشکی و درمانگاه پزشکی شد. در سال ۱۳۲۸ بخش امراض مغز و پی و درمانگاه جراحی به بیمارستان هزارتختخوابی و بخش پزشکی به بیمارستان وزیری انتقال یافت. و بیمارستان دوباره به اختیار شهرداری در آمد. و مریض های تیمارستان نیز به این قسمت انتقال یافتند و به جای آن باغ تیمارستان را در اختیار دانشکده پزشکی قرار دادند.

نزدیک به 2 سال بیمارستان روزبه درمانگر معتادین افیون بود . برای این کار بخشی با ۲۰ تخت را به آن اختصاص داده بودند که سرپرستی ان با دانشکده نبود عنوان آن را بیمارستان تعاون انتخاب نمودند.

بخش بیماریهای روانی در فروردین ماه، سال ۱۳۲۹ در بیمارستان هزارتختخوابی راه اندازی شد و درمورخ 1330/07/04  به محل کنونی بیمارستان روزبه (که در گذشته بیمارستان تعاون بود) منتقل شد که دارای دو قسمت مردانه و زنانه با چهل و پنج تخت و یک درمانگاه بود.

انجمن بهداشت روان با تلاش و هم یاری دانشکده پزشکی در سال 1337 بودجه  لازمه برای احداث ساختمان جدید را مهیا کرده و آن را ساختند . و در سال 1339 بخشهای روانی به ساختمان جدید انتقال یافت.

Related image 

آدرس و شماره تلفن بیمارستان روزبه در تهران

آدرس : خیابان کارگر جنوبی، پایین تر از چهارراه لشگر، بیمارستان روزبه

☎️تلفن : 5-55419151

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید