طرز تهیه پان اسپانیا با موز-چگونه می توان پان اسپانیا با موز تهیه کرد؟

طرز تهیه پان اسپانیا با موز

مواد موردنیاز جهت تهیه دسر 

تخم مرغ : 2 عدد
شکر :1/5 پیمانه 
کره :50 گرم
بیسکویت پتی بور : حدوداً 2 بسته
آرد : 1 پیمانه
نشاسته ذرت : 2 قاشق غذاخوری
خامه : 100 میلی لیتر
وانیل : 1/4 قاشق مرباخوری
شیر : 4 پیمانه
گردو : به مقدار کافی
موز : به دلخواه
پودر کاکائو : 3 قاشق غذاخوری 

طرز تهیه دسر پان اسپانیا با موز

در ابتدا، تخم مرغ و شکر را در کاسه ای بریزید و با همزن برقی بزنید تا به خوبی کف کند و به رنگ روشن در بیاید. سپس آرد را  الک کنید و با آن ترکیب نمایید.

در ظرف کوچکی نشاسته ذرت را در 1 پیمانه از شیر حل کنید و آن را کنار بگذارید. باقیمانده شیر را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید سپس نشاسته ذرت حل شده در شیر را نیز به آن اضافه کنید. پس از آن ، ترکیب تخم مرغ و آرد را نیز اضافه کنید و هم بزنید تا تمام مواد به خوبی با هم مخلوط شوند.

زمانی که مایه شروع به غلیظ شدن کرد کره و وانیل را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا کره به طور کامل ذوب شود. پس از چند دقیقه خامه را نیز اضافه کنید و هم بزنید. وقتی مایه کاملاً غلیظ شد و به غلظت ماست چکیده رسید آن را از روی حرارت بردارید. نصف ترکیب را به ظرف کوچک دیگری انتقال دهید و پودر کاکائو را با آن ترکیب کنید. به خوبی هم بزنید تا به رنگ قهوه ای در بیاید و بگذارید مقداری خنک شود.

بیسکوییت ها را ته ظرف چیده و سپس یک لایه از مخلوط کرم را ریخته تا بیسکوییت را بپوشاند سپس یک لایه موز و گردو قرار می دهیم. دوباره بیسکوییتها راچیده و یک لایه مایه قهوهای رو بیسکوییها می ریزیم .این کار را انجام می دهیم تا ظرف پر شود. برای تزیین می توانید از شکلات پودر شده استفاده کنید .سپس به مدت 4 ساعت دسر را در یخچال قرار می دهیم. این دسر هرچه زمان بیشتری در یخچال بماند خوشمزه تر می شود.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید